Ferrari, geçtiğimiz günlerde dünya sahnesine, daha önce ürün gamında bulunmayan bir otomobil daha çıkarttı. Ferrari, tarihindeki ilk dört kapılı ve dört kişilik modeli Purosangue’yi özel bir etkinlikle tanıttı. İsmi İtalyanca’da “safkan” anlamına gelen Purosangue, markanın ikonik DNA’sını koruyor. Ferrari’nin modern GT arketiplerine kıyasla tamamen farklı ve yenilikçi oranlarla tasarladığı Purosangue, sürüş performansı ve konforuyla segmentinde en üst sırada yer alacağının sinyalini veriyor.

Purosangue’de kusursuz ve sportif bir transaks düzeni oluşturmak için vites kutusu otomobilin arka kısmına, motor ise aracın önüne konumlandırıldı. Böylelikle, Maranello mühendislerinin orta-ön yerleşimli motorlu bir spor otomobil için ideal bulduğu yüzde 49:51 ağırlık dağılımı tam olarak sağlanabildi. Bu oranlara sahip, aracın önüne konumlandırılmış bir V12’ye sahip tek otomobil de Prosangue oldu.

Sınıfının En İyi Perfomans Değerleri

Purosangue, sınıfındaki en iyi performans değerlerini sunuyor. 0’dan 100 km/s’ye 3,3 saniyede ve 0’dan 200’e 10,6 saniyede ulaşan Purosanque, V12 motoruyla,  tamamen yeni ve aynı zamanda “Tamamen Ferrari” deneyimi sunuyor. 725 HP güç ve 716 Nm tork üreten V12 motoruyla performans standartlarını oldukça yükseklere konumlandıran Prosangue, her yol şartında benzersiz sürüş keyfi için düşük devirlerde bile %80 tork sağlayacak şekilde geliştirildi.

Purosangue, bağımsız dört tekerlek direksiyon sistemi ve 6 yönlü Şasi Dinamik Sensörlü (6w-CDS) ABS ‘evo’ dahil olmak üzere en güçlü ve seçkin spor otomobillerinde sunulan araç dinamik kontrol sistemlerine de yer veriyor. Yeni Ferrari aktif süspansiyon sistemi, ilk kez Purosanque’de kullanılmasıyla dikkat çekiyor. Purosanque’nin tamamen yeni şasisi, otomobilin ağırlığı azaltmak ve ağırlık merkezini düşürmek için standart olarak karbon fiber tavana sahip olarak geliştirildi. 

Prosangue’nin geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunan kabininde; Burmester© ses sistemi gibi çok sayıda konfor odaklı içeriğin standart olarak sunulması ve sertifikalı geri dönüşümlü polyesterden elde edilen yeni Alcantara® döşeme gibi birçok isteğe bağlı opsiyon da onu segmentindeki önemli oyunculardan biri haline getiriyor. 

Ferrari Purosangue’nin, Türkiye yollarıyla 2023 yılında buluşması hedefleniyor. 

PUROSANGUE – TEKNİK ÖZELLİKLER

GÜÇ- AKTARIM SİSTEMİ 

Motor Tipi V12 – 65° – Kuru Karter

Hacim                             6496 cc

Çap x Strok                     94 mm x 78 mm

Max. Güç 725 cv at 7750 rpm

Max. Tork        716 Nm at 6250 rpm

Max. Devir                8250 rpm

Sıkıştırma Oranı 13.6:1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir