Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar’ın süper spor otomobili Yeni Jaguar F-TYPE, 2.0 litrelik motoru ve yenilenen yüzüyle Türkiye’de yollara çıkıyor.

Yetmiş yılı aşkın süredir spor otomobil üreten Jaguar’ın spor modeli Yeni Jaguar F-TYPE, Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ve Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Tasarımında “rüzgarın şekillendirdiği görünüş” esas alınarak çalışılan F-Type ilk olarak Coupe tasarımla satışa sunulacak. Önümüzdeki aylarda ise Convertible seçeneği de sınırlı sayıda showroomlarda yerini alacak.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın 2.0 litrelik 300 beygir güç üreten turboşarjlı dört silindirli motoruna, direksiyona monte edilmiş vites kanatçıkları ile de yönetilen Quickshift şanzıman eşlik ediyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 5.7 saniyede ulaşabilen Yeni Jaguar F-TYPE’ın egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle kontrol edilebiliyor.

Jaguar F-TYPE’ın 2013 yılında ‘’World Car Design of the Year’’ ödülüne layık görülen formundan geliştirilen Yeni F-TYPE, ön tarafta Premium LED farlarla tasarımı pekiştiriyor. Yeni Jaguar F-TYPE’ın kokpit tasarımındaki kolay kullanımlı kumanda paneli ve göstergeleri, hem işlevsel hem de ergonomik özellikleri sportif bir stille birleştiriyor. İç tasarımda, sürücü odakta kalmaya devam ederken her öge sadeliği göz önünde bulundurarak tasarlanmış.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın Sport ve Performans koltukları, spor otomobiller düşünülerek tasarlanmış. Koltukların daha hafif magnezyum yapısı, daha önceki modeline göre 8 kg’nin üzerinde ağırlık tasarrufu sağlıyor. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratıyor. Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneği de sunuyor.

Direksiyonun 3 kollu tasarımı tüm temel fonksiyonları rahatça yerine getirirken, elleri direksiyondan ayırmadan vites değiştirmeyi sağlayan kanatçıklar ile sürücülere kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Daha fazla sürücü odaklı teknolojiler sunan Yeni Jaguar F-TYPE’da, özelleştirilebilen yüksek çözünürlüklü 12,3 inç TFT gösterge paneli yer alıyor. Ayrıca, Apple CarPlay bağlantı imkanı sunan multimedya sistemi, üstün Meridian ses sistemi ile taçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir