Citroën, 2020 yılındaki elektrikli araç hamlesine kompakt hatchback sınıfında devam ediyor. Yeni nesil hatchback modeller olan %100 elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4, tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı enerji türüne sahip olarak geliyor.

Citroën, C3 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV modelleriyle SUV pazarında başarılı bir hamle gerçekleştirdi. İki SUV modeliyle bugüne kadar 300.000 adet ve 200.000 adet ile SUV pazarında iyi bir performansa imza atan marka şimdi de kompakt hatchback segmentinde tekrar güçlü bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Kompakt hatchback segmenti Avrupa pazarında önemli bir rol üstleniyor. C-segment 2019 yılında yaklaşık %28 pay aldı. Yeni elektrikli ë-C4 ve yeni C4 kompakt segmentinden tüm gereksinimleri karşılayacağı iddia ediliyor.

Yeni ë-C4 ve yeni C4;  %100 elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı enerji seçeneği ile müşterilerin verimlilik ve yüksek performans beklentilerini karşılayan çok yönlü bir otomobil olarak yollara çıkacak. Yeni elektrikli ë-C4; C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy ve ë-SpaceTourer modellerinin ardından Citroën markasının elektrikliye geçiş stratejisinin beşinci modeli olarak yollara çıkıyor.

Yenilikçi ve iddialı tasarımıyla yeni elektrikli ë-C4 ve yeni C4; SUV sınıfına özgü tasarım ögelerini bir hatchback otomobilin karakteri ile harmanlıyor. Citroën markasına özgü bir tarz ortaya koyarken aynı zamanda markaya yeni bir kimlik de kazandırıyor.

Yeni elektrikli ë-C4 ve yeni C4, Citroën Advanced Comfort® programını uyguluyor. Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon ile sürüş konforu sağlarken, Advanced Comfort koltuklar kabin içi konforu üst seviyeye çıkartıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir