Bir model ne kadar pahalı olursa o kadar abartılı görünecektir.

Alman premium üçlüsünü birbirinden ayıran bir özelliği varsa, o da tasarım felsefesidir. Daha doğrusu BMW, ön panjurların birkaç farklı varyasyonunu kullanan Bavyeralı rakipleri Audi ve Mercedes-Benz ile aynı formülü izlemiyor görünüyor. Ancak şirket,  kendine özgü ve cesur bir tasarım dili olacak olan portföyünün en azından en lüks bölümünü aynı yapmak istiyor.

BMW Blog, yeni nesil 7 serisinin, makyajlı X7 ve hatta XM konseptinin üretim versiyonunun, markanın ürün yelpazesindeki daha düşük modellerinde olmayan yeni tasarım öğeleri içereceğini bildirdi. Sadece üst düzey serilere özel kalacak olmalarına rağmen, ipuçları tasarım öğelerinin bu üç (veya ek lüks modeller geliyorsa daha fazla) araç arasında benzer olacağı yönünde.

En pahalı Bimmer’lara özgü olacak bir diğer tasarım özelliği d , yeni nesil 7 Serisi ve makyajlı X7 ile ilk kez çıkacak olan yeni bölünmüş far düzenidir. Şirketin GKL (Grand Klasse) olarak adlandırdığı bölümün bir parçası olan büyük böbrek ızgaralar ve diğer benzersiz tasarım öğeleri, BMW’nin en lüks modellerine de uygulanacak.

M3/M4 ve i4 gibi şu anda büyük ızgaralara sahip modellere gelince, bunların gelecek nesillerde nasıl gelişeceğini söylemek zor. Bununla birlikte, 2025 için platform stratejisinde büyük bir değişiklik planlanıyor ve gelecekteki tasarımları bir şekilde etkileyebilir. 3 Serisi ve X3 de dahil olmak üzere günümüzün bazı çekirdek modellerinin halefi, hala çok erken tasarım aşamalarında ve neye benzeyeceklerini söylemek imkansız.

Neue Klasse mimarisinin gelişi ile birlikte, tasarım yönünde değişiklikler görebiliriz. Bu yeni esnek platform, BMW’nin tasarım dilinin yeni varyasyonlarına olanak tanıyacak ve bunlar yalnızca markanın en üst düzey modellerini etkilemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir