Proton otomobil denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri değildir. Hatta gözümüzde düşük kaliteli eski tip araçlar olarak görülür. Fakat aslı öyle değildir. Ülkemizde pek yaygın bir araç markası olmamasına rağmen global piyasada oldukça güzel modellerle bulunmaktadır.

 

Yoldan bir kişi çevirseniz ve Proton markasını sorsanız, duymamış olması kuvvetle muhtemeldir. İşte bu yüzden bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissetim ve size aşağıda Proton modelleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunuyorum.

 

Proton Otomobil Modelleri

 

Proton, 1990’lı yıllarda kurulmuş ve o günden bugüne kendisini sürekli geliştirerek bir takım modeller geliştirmiştir. Özellikle 2018 araçları günümüzün diğer araç markalarından çok da eksik değildir. İşte Proton markalı araç modellerinin listesi.

 

 

Proton Arena

 

Proton Arena modeli 2008 yılında piyasa sürülmüş ve üretimi 2010 yılında durmuş olan bir modeldir.

 

Proton Compact

 

Compact modeli 1998’de piyasaya girse de 2000 yılında yine üretimi sonlandırılmış modellerdendir.

 

 

Proton Coupe

 

Proton’un döneminin çok ses getiren Coupe modeli de tıpkı Compact gibi, 98’de başlayıp milenyum yılı 2000 ile üretilmekten vazgeçilen modeller arasındadır.

 

 

Proton Gen 2

 

Gen 2 modeli 2006’da başlayıp 2011 yılında sonlanan, sonlandırılmasına anlam veremediğimiz modellerden biridir. Oldukça yaygın kullanılıyor olması nedense üretimin durdurulmasını vazgeçirememiş. Kim bilir belki de Proton’da köklü bir degişikliğin habercisiydi bu.

Şimdiye kadar üretimi devam etmeyen modeller üzerinde durduğumuza bakmayın. Halen bilfiil üretimde olan modellerle devam ediyoruz.

 

 

Proton Ertiga

 

Proton ertiga model tam bir aile arabası olarak tasarlanmıştır. Üstün teknolojik özellikleri ve güvenli sürüş imkanı onu hep bir adım öteye taşımasını bilmiştir. Geniş bagajı sayesinde 2 çocuklu bir aile dilediği yere rahat rahat seyahat edebilir.

 

 

Proton Saga

 

Saga modeli klasik bir sedan aracıdır. Geniş bagaj ve iç hacmi sayesinde, ergonomik bir seyahat hissiyatının yanı sıra, teknolojik olarak donatılmış özellikleri sayesinde kullanıcısını memnun eden bir yapıdadır.

 

 

Proton Persona

 

Yeni Proton Persona geniş iç hacmi sayesinde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Ülkemizde Proton markalı araçlarının büyük bir bölümü Persona serisindendir.  Dört bir yanı akıllı sensörlerle çevrilmiş bu aracı güvenlik açısından yüksek bir puanlama ile ödüllendirebilirsiniz.

 

 

Proton Perdana

 

Proton ile şaşırmaya devam. Perdana, Saga modelinin gelişmiş bir versiyonu olmakla birlikte, oldukça karizmatik bir görünüme sahip Proton modellerindedir. Yine sürüş keyfi ve güvenliği öncelikli olarak düşünülmüş.

 

 

Proton İriz

 

Proton İriz modeli ile Sedan tipinin yanı sıra markette yarı kesik modellerle de yerini almıştır Proton. Karşılaştırmak gerekirse görünüm olarak Hyundai i20 ile neredyse aynı hatlara sahip bu araç günden güne popülerleşmektedir. Takıt tasarruf modu sayesinde şehir içinde dünyada en az yakan otomobiller arasındadır.

 

 

Proton Suprima S

 

Suprima S serisi adından da anlaşılacak üzere Proton markasının en üst klasman araçlarından bir tanesidir. Nissan Qashqai tipinde yani Jeep özellikleri içinde barındıran bu model, aynı zamanda Hatchback görünümünü andırmaktadır. Konforlu ve tasarruflu sürüş isteyenler için birebir bir modeldir.

 

 

Proton Preve

 

Preve modeli yine çok tercih edilen ve ihtişamlı görüntüsüyle sizi test sürüşüne davetkar bir yapıya sahiptir. Kasasının büyüklüğüne aldanmayın. Söz konusu yakıt tasarrufu ise sizi asla üzmeyecek araçlar arasındadır.

 

 

Proton Exora

 

Proton Ertiga modeli size küçük mü geldi. Buyrun size o zaman onun ağabeyi statüsünde olan Exora. Bu model oldukça ilginçtir. Ne Sedan ne Hatchback ne de Doblo tipi olarak adlandırdığımız bir yapıda, kelimenin tam anlamıyla nevi şahsına münhasır.  Geniş bagaj hacmi sayesinde bir çok ailenin tercihi arasında bulunmaktadır.

 

 

Sıfır kilometre araç almak herkesin isteği olabilir. Fakat ekonomik şartlar bu hayali ne yazık ki bir çok kişide suya düşürmektedir. Hal böyle iken insanlar ikinci el otomobillere yönelmektedir.

 

Fakat bunun da getirdiği bazı olumsuzluklar mevcuttur. O da herkesin tahmin edeceği üzere araçların arızalanması durumudur. Bunun önüne ne yazık ki hiç bir teknoloji geçememektedir. Zamanı dolan parça 1 saat fazladan da olsa sabır etmeyecek ve sizi hiç istemesek de yarı yolda, hatta bazen gerçekten yolda bırakacaktır.

 

Ülkemizde oto yedek parça temini bazen büyük bir sıkıntıdır. Özellikle Proton gibi uzak doğu araçlarının orijinal yedek parçasını bulmak zor. Bu konuda sektörde var olan yedek parça bulma sorunu çözüme kavuşturan ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik girişimlerde bulunan Parça Ofisi Şirketi, ülkemizde birçok modelin oto yedek parçasının tedarikini sağlamaktadır.

 

Parça Ofisi Şirketi Hakkında

 

Ülkemizde bulunması güç otomobil parçalarını bünyesinde bulunduran ve satışa çıkaran ve yedek parça konusunda söz sahibi olmayı başarmış olan Parça Ofisi şirketi sektörde en çok tercih edilen şirketlerden biridir. Aynı zamanda Parça Ofisi şirketi, 2017 yılında bünyesine kattığı işbirliği şirketi Parça Hamisi şirketi ile e-ticaret alanında da çalışmalar başlatmıştır.

 

Yedek araç parçası alanında çoğu bütçeye göre yer alan fiyat aralıkları ve yüzlerce çeşit yedek parça ile faaliyet gösteren Parça Ofisi firmasının en temel prensibi müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak ve ihtiyaçlara cevap verebilmektir.

 

Parça Ofisi Şirketi Oto Yedek Parça Hizmeti

 

Parça Ofisi, yaklaşık 7 yıldır oto yedek parça alanında sektörde deneyim kazanmış ve ihtiyaçları karşılama noktasında yeterli donanıma sahip şirketlerden biridir. Şirket bünyesinde son derece deneyimli ve uzman olarak yetişmiş personelleri ile haftanın tüm saatlerinde kesintisiz hizmet sağlamak üzere çalışmalar yürüterek canı destek hizmeti sunmaktadır.

 

Parça Ofisi işletmesi, satışlarını yaptığı her yedek parça ürününün garantisini vererek güven çerçeveli alışveriş sistemi ile ve var olan ihtiyacı karşılaması yönü ile her geçen gün sektörde ilerlemektedir. Müşterileri ile güven odaklı ilişki sürdürmeyi amaç edinen şirket, 2011 yılından bu yana binlerce yedek parça satış işlemi gerçekleştirmiştir.

 

Parça Ofisi Firması Ürünlerini Nasıl Temin Edebilirim?

 

Eğer siz de otomobiliniz için yedek parçası bulmakta sıkıntı çekiyorsanız ve arayış içerisindeyseniz, Parça Ofisi’nin sunmuş olduğu yüzlerce çeşit oto yedek parça seçeneklerinden aradığınız ürünü en uygun fiyatla sipariş verebilmeniz mümkün. Canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçerek aradığınız ürünü bulabilir ve gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir