Audi E-tron ön ve arka aksta yer alan elektrikli motorlarla birlikte 408 beygir güç üretiyor. 664 NM tork gücü üreten bu kütle 0’dan 100 km hıza 5.7 saniyede ulaşıyor.

•Audi E-Tron’da 6 farklı sürüş modu bulunuyor ve bu sürüş modlarına göre adaptif süspansiyon aracın yüksekliğini değiştirebiliyor. Dynamic modda kendini en alçak pozisyona alan E-Tron, Offroad modunda kendini olabildiğince yükseğe alıyor ve batarya yerleşimine rağmen offroad sürüşlerinde kolaylık sağlıyor. Bu sürüş modları aynı zamanda şanzıman ve motor karakterine de müdahalede ediyor. 

•2.6 tonluk ağırlığa sahip E-Tron bizim test verilerimize göre full kapasite şarj ile 350 km menzil gösterdi. Tabi ki kısa süreli kullanımımız esnasında genellikle sportif kullanımlar yaptık. Bu yüzden ekonomik tarafını pek de deneyimleyemedik… Zira altınızda elektriğin ürettiği 400 beygiri aşkın bir güç varken sağ ayağınız çok da sakin kalamıyor. 

Test ettiğimiz Audi E-tron “Sline” donanım paketi ile 3.217.244 ₺’lik fiyat etiketine sahip. Audi ile özdeşleşen birçok karoser tipi E-tron’da da yer alıyor. Daha spor GT modelleri dışında aynı zamanda Sportback karoser tipi de yer alıyor.

Dışarıdan distopik bir karakter gibi görünen E-tron içine girdiğiniz andan itibaren tüm kalitesi ve özgüveni ile sürücüsünü sarıp sarmalıyor. Dışarıyla tüm bağlantısını kesen bu kokpit elektrikli motorun da sessizliği ile ultra konforlu hale geliyor. Sürüş dinamiklerinde büyük bir Suv’nin tipik dinamiklerini yansıtmasına rağmen, Audi Drive Select menüsü sayesinde süspansiyon ayarını değiştirebiliyor ve daha sportif bir sürüş deneyimine sahip olabiliyorsunuz.

Audi tasarımlarıyla hep zamanın ötesinde olmayı başarabilmiş bir marka. E-tron ise elektrikliler ailesine emin adımlarla girmiş durumda. Her detayında farklı bir güzellik farklı bir özellik barındıran E-tron, elektrifikasyon yolunda Audi’nin elini en güçlü tuttuğu seçeneklerinden birisi. Spor karoseri olan GT versiyonu ise en az sizin kadar bizim de en büyük merak ettiğimiz araçlar arasında… En kısa zamanda test etmek umuduyla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir