İşte yine büyük böbrekli bir Bmw. 2 Serisi Active Tourer segmentin en karizmatik van’ı olma özelliğini taşıyor bana göre. Markanın spor ruhunu yansıtırken aynı zamanda oldukça premium ve şık görünüyor. Takım elbisenin altına giyilen spor ayakkabı gibi. Opsiyonel olarak alınabilen 19 inç’lik BMW individual jantlar 2 serisine bambaşka bir tasarım dili katıyor. Tabi ki test aracımızın donanım paketinin M sport olduğunu hatırlatmakta fayda var. 1.5 litrelik benzinli mild hybrid motora sahip olan Yeni BMW 220i Active Tourer, 170 beygir güç ve 280 Nm tork gücü üretiyor. Bu gövde bu beygir gücü ile 0’dan 100 km/sa hıza 8.1 saniyede ulaşıyor. Bir aile van’ı için oldukça iyi değer diyebiliriz. 1 serisinin küçüklüğünü yok edip 3 serisinin sportifliğini almış bir köprü model. Sportif mi? Evet. Sportif kullanmaya gerek var mı? Hayır. Çünkü amacı bu değil. 

Profiline geldiğimizde en dikkat çekici kısım içe gömülü kapı kolları. Tasarım her detayında o kadar bütün tutulmuş ki, bu tasarım için sıradan bir “aile vanı” demek haksızlık olur. Test aracımızın renginden de olacaktır ki bir bakan dönüp bir daha bakıyor. Önde sanki 1 serisi yatarken arkada X3 yatıyor edasıyla hörgüçlü pozlar veriyor 2 serisi Active Tourer.

Yeni BMW 220i Active Tourer’da; Adaptif LED farlar, Katlanır Arka Koltuklar, Elektrikli ve Hafızalı Sürücü Koltuğu, Panoramik Cam Tavan, Arka Koltuk Ayarı, Güneş Korumalı Arka Camlar, Akıllı Telefon Arayüzü, Otomatik Uzun Far Fonksiyonu, BMW Live Cockpit Professional, Alarm Sistemi, Park Asistanı ve Sürüş Asistanı gibi gelişmiş donanımlar standart olarak sunuluyor.

Her ne kadar bir aile aracı olsa da Bmw genlerinin emrettiği şekilde sportif görünmekten kendini alıkoyamıyor. En az bir 3 serisi edasıyla dinamik arka tasarıma kavuşan 2 serisi birazcık Japonları andırıyor. Ya da bana öyle geliyor. Yine Msport’a özel M renkleriyle donatılan anahtarı ise aracın en şık parçası olarak araçtan ayrı bir şekilde cebinizde duruyor.

Kokpitteki eşya gözleri bir ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek seviyede. Özellikle orta konsolda yaratılan boşluk ve eşya gözleri benim gibi çok eşyası olanların gözdesi olabilir. Malzeme kalitesi ise kusursuza yakın.

Geniş panoramik cam tavan sayesinde zaten geniş olan yaşam alanı daha da ferah bir hale geliyor.

415 litrelik bagaj hacmi ilk etapta kulağa az gelse de 1405 litreye kadar çıkarılabiliyor. Test aracımızda Mild Hybrid teknoloji olduğu için bagaj havuzunun altında bataryalar yer alıyor. Bu yüzden standart bagajdan birazcık feragat edilmiş durumda. Yine de çok güzelsin 2 Serisi. Bmw’nin ruhuna kapılıp sportif bir araç gibi kullanmaya kalkmazsanız fiyatları şişirilmiş ve tatlı su Crossoverları yerine tercih edilebilir bir model olmuş.

Yazı: Emrecan Yıldırım

Fotoğraflar: Burak Kebapçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir