bam BAM bam

Söylenecek belki çok fazla şey var, belki de hiçbir şey yok. Gencecik bir yetenek. Dünyalarca emek ve rakiplerine oranla çok daha az koltuk süresi ile İstiklal Marşı’mızı motor sporlarının en zorlu serilerinden birisi olan Porsche Carrera Cup Fransa’da okutan, bayrağımızı göndere çektiren büyük ve haklı gurur. Fransa onu pistlerde “Türk” olarak anıyor. Bir yarış başlarken pole pozisyonu için spiker ona “ilk defa bir Türk’ü burada görüyoruz” diyor. Evet ilk defa görüyorsunuz ama bence son olmayacak. Ayhancan Güven Türkiye’nin motor sporları kaderini değiştirecek. Futbola akan milyonlarca dolar karşılığında dünya kupasına gidemeyişimiz, birçok prim krizi, halen tamamen kendini spora adamamış sporcuların aksine, Ayhancan Güven tüm hayatını bu işe adamış gerçek bir sporcu.

Etrafınızda ve medyada gördüğünüz kaç sporcu tam da Atatürk’ün söylediği ve istediği gibi düşündünüz mü? “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” İşte tam da bu disiplin ile yetişen Ayhancan, geçtiğimiz hafta sonu Fransa’nın Dijon Pistinde İstiklal Marşı’mızı bizlere dinletti.

Fransa’da İstiklal Marşı Çalıyor!

Koşulan serinin üçüncü ayağında, bir birincilik bir de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza attı. Şuana kadar mücadele ettiği tüm yarışlarda podyum görmeyi başaran Ayhancan’ın koltuk süresi, rakiplerinin neredeyse 5’de 1’i kadar. Aynı zamanda 2 şampiyona birden kovalıyor. Benelux Cup kapsamında genel klasman liderliğini sürdüren Ayhancan, Fransa Cup’ta da genel klasman üçüncüsü. Lidere olan puan farkı ise oldukça az. Eğer ülkemizde motor sporlarının gelişmesini istiyorsak, ileriye taşınmasını istiyorsak, otomobil kültürümüz gelişsin istiyorsak hedef orada. Hedef belli. Bunun büyük kısmı Ayhancan Güven’e olacak destekten geçiyor. Bizler elimizden geldiğince manevi desteğimizi bu genç yetenekten esirgemiyoruz. Ayhancan çok iyi işler başarıyor ve başarmaya da devam edecek! 2017 senesinde yapılan Türkiye Şampiyonlar Şampiyonası’nda söylemiştik, pankartını hazırlamıştık: “Ayhancan BAM BAM BAM”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir