[dropcaps type=’normal’ font_size=’65’ color=’#ed145b’ background_color=” border_color=”]A[/dropcaps]

rtık zaman zaman katıldığımız lansmanların konumları ve nitelikleri neticesinde lifestyle yazılar ve konular ile sizlerle olmak istiyoruz. Geçtiğimiz hafta katıldığımız Peugeot 301 lansmanında otomobil kadar dikkat çeken bir başka ayrıntı da lansmanın yapıldığı otelin özelliğiydi. Otelin özelliğine gelmeden önce birazcık makyajlı 301 hakkında bilgi verelim.

 

Marka tarafından özellikle B sedan segmenti için geliştirilen Peugeot 301 uluslararası pazarlarda statü sembolü kompakt bir sedan arayan müşterilere hitap ediyor. Peugeot 301 lanse edildiği 2012 yılından bu yana 393.042 adet sattı. Söz konusu satış başarısı sınıfının en iyi değerlerini sunan geniş ve ferah yaşam alanı, geniş bagaj hacmi, Peugeot markasının uzmanlık alanlarından biri olan dinamik sürüş ve çekici tasarım gibi niteliklere dayanıyor. Sürücü ve beraberindeki yolcular geniş ve ferah bir yaşam alanının keyfini sürerken 640 litre (506 dm3 VDA 210) hacimli bagaj beş kişilik ailenin ihtiyacı olan yükleme alanını fazlasıyla sunuyor.

 

 

Sahip olduğu nitelikler ve sahip olduğu yeni teknolojilerle B sedan segmentindeki müşteri sayısının artmasını sağlayan yeni Peugeot 301 artık güncel Peugeot modelleriyle aynı tasarım dilini bünyesinde barındırıyor. Dik konumlu radyatör ızgarası, gövde ile aynı düzeyde bulunan farlar ve büyük bir titizlikle uygulanan değişikliklerle yeni Peugeot 301 dinamik ve çekici bir görünüm sunarken markanın imzası niteliğinde olan LED gündüz farları bünyesinde barındırdığı teknolojiyi gözler önüne seriyor.

 

 

Teknolojik gelişim iç mekanda da devam ediyor. İçerdeki yeniliklerden en dikkat çekici olanı; 7 inçlik kapasitif dokunmatik ekrana sahip bilgi ve eğlence sistemi Android Auto®, Apple CarPlayTM destekli Mirror Screen özelliği sayesinde akıllı telefon ile otomobil arasında bir bağ oluşturuyor. Sürücü, uyumlu akıllı telefonunu orta konsoldaki 7 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran üzerinden yöneterek konforlu ve güvenli bir sürüş gerçekleştirebiliyor. Sürücü ayrıca sesli komut sistemi üzerinden navigasyon, telefon ve medya fonksiyonlarına da erişim sağlayabiliyor. Akıllı telefona erişim sağlayan sistem, aynı zamanda geri görüş kamerası ve 3D Tom Tom navigasyon için arayüz olarak da devreye giriyor.

 

 

Yeni Peugeot 301’in dinamik şasisi ileri teknolojinin nimetlerinden yararlanan modern motorlarla destekleniyor. Markanın dünya çapında 1 milyon adedin üzerinde modelinde kullanılan 3 silindirli PureTech motoru yeni Peugeot 301’de de kullanımılmaya devam ediyor. 92 HP gücündeki 1.6 lt HDi dizel motor ise sürüş konforuyla yakıt ekonomisini aynı potada eritiyor. Lansmanda kullandığımız motor da 1.6 litrelik dizel motordu.

 

İspanya’daki Vigo fabrikasında üretilen ve PSA Grubunun en gelişmiş üretim standartlarından yararlanan Yeni Peugeot 301, 58.900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

 

Yeni Peugeot 301, Tekno Gri, Titanyum Gri ve Gece Mavi olmak üzere üçü yeni, toplam yedi farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Yaşam alanı ise açık veya koyu olmak üzere iki farklı renk alternatifine sahip. Allure donanım seviyesinde Adamantium adındaki kumaş döşemelerle koyu renk devreye girerken yine aynı donanım seviyesinde yarı deri bir alternatif de sunuluyor.

 

 

Netice olarak fazlaca şık bir görüntüye kavuşan 301 filo satış hedeflerinin ilerisinde perakende satış oranları ile de üreticiyi mutlu etme peşinde. İçerdeki cam kumandaları gibi fazlaca sorun edilmiş bir ergonomi konusu tamamen kullanıcının alışkanlığıyla alakalı şekilleniyor. Direksiyonun derinlik ayarının olmayışı bu seviyedeki bir otomobil için eleştirebileceğim nokta olur sanırım.

 

301’in fiyat listesi şöyle;

 

1.2 Puretech 82 hp Access 58.900 TL
1.2 Puretech 82 hp Active 61.900 TL
1.6 HDi 92 hp Access 68.900 TL
1.6 HDi 92 hp Active 71.900 TL
1.6 HDi 92 hp Allure 74.900 TL

 

Gelelim lansman boyunca kaldığımız otelin özelliklerine; Limak Thermal Boutique Hotel Termal/Yalova mevkinde bulunuyor. Otelin en büyük özelliği oda numaraları 1881’den 1938’e doğru sıralanıyor. Atatürk’ün konuk evi olarak kullandığı söylentileri olan otelin her köşesinde Atatürk fotoğrafları yer alıyor. Ayrıca oda numaralarının her birinin ayrı ayrı anlamları var. Doğanın tam kalbinde termal havuza girmenin zevkini yaşayacağınız bu oteli listenize eklemenizi öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir